© Pavel Hruška
Poslední aktualizace 17.1.2011

Jakým způsobem se aktivně zůčastnit Krásnohoření a jak vlastně probíhá? Je to jednoduché:

Zaprvé: Musíte být tvůrčím studentem nebo kantorem na Gymnáziu Elišky Krásnohorské. Jedná se o školní soutěž, takže externisty krom našich bývalých studentů nemůžeme přijmout.

Zadruhé: Aby mohlo být vaše dílo nebo díla zařazena do soutěže, musí splňovat několik podmínek: Jednotlivá díla by neměla být delší než dvě strany A4 , , pakliže je to ale nezbytně nutné, mohou být po domluvě zařazena i díla delší. Další podmínkou je odevzdání do předepsaného termínu, aby mohla být provedena korekce. Odevzdávat můžete svá díla pomocí e-mailu uvedeného v kontaktech, anebo osobně do rukou Marka Bogdanowicze či Anny Poštulkové ze septimy. Dáváme přednost elektronickému záznamu před rukopisy, protože při přepisování by mohlo dojít k poškození skladby.

Zatřetí: Díla budou zpracována a vydána ve sbírce zvané Krásnohořák. Tak budou mít všichni členové našeho gymnázia možnost si vše pečlivě přečíst a rozhodnout se, jakým dílům dají své hlasy.

Začtvrté: Hlasování samotné bude rozděleno již tradičně na poezii a prózu. . Hlasující budou moci napsat své mínění na hlasovací lístek a vhodit jej do připravené krabice vedle ředitelny.

Zapáté: Výsledky soutěže budou vyhodnoceny a na závěr roku vyhlášeny na letní akademii. Vítězové se mohou těšit nejen na ocenění ve formě Knižních kuponů, ale především na následnou vlnu slávy, po které se budou vézt minimálně do následujícího ročníku Krásnohoření.

Tak to by mohlo být ze strany pravidel vše. Nezbývá mi, než Vám popřát hodně štěstí a těšit se na vaše příspěvky.


Krásnohoření
Oficiální stránky literární soutěže Gymnázia Elišky Krásnohorské
>